2013-06-04 05:03:48

PREMIERA PŁYTY ANDRZEJA GRABOWSKIEGO 18 CZERWCA

TEKSTY: JAN WOŁEK,

MUZYKA I PRODUKCJA:  KRZYSZTOF NIEDŹWIECKI

LISTA PIOSENEK I OKŁADKA

1. Fest, że się jest
2. Z pijanym, to nie
3. Powiem Ci, że Cię lubię
4. Pomiędzy łóżkiem a sufitem
5. 5 koło
6. Mea dulcy z Toboso
7. Niezatapialny pet
8. Koza, rower i ja!
9. Cudne jest nudne
10. Dzieciaki z Alwerni

 

2013-05-14 03:27:15

DRUGA PŁYTA ANDRZEJA GRABOWSKIEGO

ZAKOŃCZYŁEM PRACE NAD PŁYTĄ ANDRZEJA GRABOWSKIEGO

10 PIOSENEK Z MOJĄ MUZYKĄ I SŁOWAMI JANA WOŁKA.

ZOBACZCIE JAK ANDRZEJ PRACUJE W STUDIU

2013-02-28 03:13:32

NOWA PŁYTA ANDRZEJA GRABOWSKIEGO

RUSZYŁY NAGRANIA DRUGIEJ PŁYTY ANDRZEJA GRABOWSKIEGO.

TEKSTY NAPISAŁ JAN WOŁEK, MUZYKĘ KRZYSZTOF NIEDŹWIECKI (Z WYJĄTKIEM DWÓCH UTWORÓW SKOMPONOWANYCH Z MARCINEM POŻARLIKIEM).

PŁYTA UKAŻE SIĘ JESZCZE PRZED WAKACJAMI NAKŁADEM UNIVERSAL MUS...IC POLAND.
ZA PRODUKCJE ODPOWIEDZIALNY JEST KRZYSZTOF NIEDŹWIECKI.

ANDRZEJOWI TOWARZYSZYĆ BĘDZIE ZESPÓŁ DZIADY III w składzie: KRZYCHU NIEDŹWIECKI,PRZEMEK PACAN,MARCIN POŻAR POŻARLIK. GOŚCINNIE ZAGRAJĄ MIN: ŁUKASZ KLUCZNIAK-SAX, PAWEŁ SURMAN-TRĄBKA I PIOTR NIKOLI-AKORDEON.

"...powstały bardzo ciekawe piosenki, jednocześnie świeże i wtórne, raczej oryginalne, będzie dużo melodii z pogranicza słowiańsko-bałkańskich klimatów, będzie można tańczyć, teksty Jana Wołka są genialne, to opowieści dbające o nasze jestestwo, dające do myślenia, generalizując w skrócie: piosenki opowiadają o walce jaką chcąc lub nie chcąc toczymy każdego dnia, niezależnie od stanu naszych portfeli..."

 

making of ze studia czI

 


2012-12-22 10:49:58

PREMIERA KOŃCA ŚWIATA


muzyka, tekst, instrumenty oraz produkcja KRZYCHU NIEDŹWIECKI

Piosenka jest klasycznym, dwuakordowym jednodźwiękowcem na temat. Jest czymś w rodzaju przecinka pomiędzy zamiarem nagrania solowej płyty a faktyczną jej premierą. Premiera owa na wioske..yyy przepraszam.. na wiosne 2013. Partie instrumentów są nagrane, teraz wokal, mix i master i krążek trafi na ryneczek.

 

2012-12-18 02:03:51

końcowo rockowy nius

W ZAKŁADCE MUZYKA MOŻNA POSŁUCHAĆ NOWEGO POTWORU


Kochani, zakończyłem nagrywanie sekcji rytmicznej oraz riffów gitarowych na moją płytę. Siedziałem tydzień w lesie,rąbałem drzewo, wkładałem je do pieca i nagrywałem muzykę, każdą partię nagrywam sam, toteż troche to trwa bo trzeba najpierw poćwiczyć. Widać światło w tunelu,już się żarzy ten wcześniej tlący się płomień. Jutro 5 rano pakowanie i jade ponownie na kilka dni nagrywać resztę tzn. gitary akustyczne, wokale, chórki.
Płyta będzie zatytułowana  PROCES lub DROGA(zobaczymy jaki będzie  finał).
Znajdzie się na niej 15piosenek, 6 całkowicie nowych a reszta już Wam trochę znana z  koncertów. Będzie kilku gości, dwóch znanych. Dnia 21 grudnia prowincjonalno- światową premierę będzie miał wideochlip do potworu "Gdyby nie te raty". Szczepan Wam podlinkuje gdyż ja będe w lesie. Cały czas zapraszam do zakupu płyty zespołu BAKSHISH-podobno warto. Obserwujcie strony www.kupernicki.pl  www.krzychuniedzwiecki.pl oraz www.bakshish.pl
Powoli bedą się one rozrastały i będą pojawiać się tam nowe wiadomości na temat działalności. Tymczasem wesołych świąt i mam nadzieję WIDZIMY SIĘ 28 GRUDNIA W RURZE NA KONCERCIE BAKSHISHU. ściskam. Krzychu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRWAJĄ PRACE NAD FILMEM KUPERNICKI

WYSTĄPIĘ W TYM FILMIE U BOKU TAKICH SŁAW JAK

PIOTR MACHALICA, KATARZYNA FIGURA CZY LECH DYBLIK. FILM BĘDZIE CIEKAWY Z WIELU POWODÓW . Poczytajcie o nim www.kupernicki.pl , Poniżej fragment zdjęć

 

 

 

2012-12-07 10:04:27

NOWY KAWAŁEK

W ZAKŁADCE MUZYKA NOWY POTWÓR/UTWÓR/KAWAŁEK

2012-11-20 02:55:58

PREMIERA PŁYTY "4-I-VER"
ZESPOŁU BAKSHISH

BAKSHISH - "4-I-VER" [PREMIERA 17.11.2012]
4-I-ver to czwarty (od 12lat!) oficjalny i autorski album zespołu -Nowa płyta na nowe czasy

Minęło 12 lat od momentu ukazania się ostatniej płyty zespołu Bakshish zatytułowanej „B-3” , która szybko zyskała miano klasyki polskiego reggae.

Przez te 12 lat byliśmy świadkami wielu zdarzeń, przemian na świecie, co również miało odzwierciedlenie , przełożenie na zespół. Trzon zespołu stanowi Jarek ”Jarex” Kowalczyk , Mariusz „ Mario Tolo” Litner i Monika Biczysko .

Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego ( mały wyjątek Częstochowa). Rozpoczęły się regularne próby, koncerty, a co najważniejsze w działalności zespołu praca nad nowymi utworami i nową płytą.

„4-I-ver” to czwarty oficjalny i autorski album zespołu, tak bardzo wyczekiwany przez fanów i środowisko muzyczne.

„4-I-ver”. Nowa płyta na nowe czasy .
Na płycie znajdują się kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz.
Zespól słynie z odważnych eksperymentów muzycznych, połączeń i pozornie odległych od siebie podróży stylistycznych.

Album został nagrany w studio "M"PR Radia Opole i dokończony w domowym studio Radka Wociala. , którego obok Krzysztofa Niedźwieckiego JareX zaprosił do współprodukcji. Jak można się było spodziewać to trio poddało się materiałowi muzycznemu z wzajemnością. Do finalnego mixu i zakończenia produkcji materiału zaangażowano ekipę
studia Radioaktywni.płyta dostepna w sklepie FONOGRAFIKI:
[sklep.fonografika.pl]

PROMOMIX PŁYTY

http://www.youtube.com/watch?v=kevyu_wVBPA

4-I-VER TOUR 2012

09.11.2012  Kraków  Kwadrat

17.11.2012  Zabrze  CK Wiatrak

24.11.2012  Warszawa  Fonobar

25.11.2012  Gomunice  Bogart

14.12.2012  Poznań  U Bazyla

15.12.2012  Katowice Kultowa

28.12.2012  Częstochowa  Rura

 

2012-10-25 05:36:12

PŁYTA PIOTRA MACHALICY

Właśnie ukazała się płyta mojego serdecznego kolegi i idola zarazem Piotra Machalicy, na której dane mi było zagrać w kilku pieśniach,dla mnie bardzo wzruszający materiał,poezja jakich dość mało ukazuję się dzisiaj na ryneczku. polecam

„Wybrałem utwory, z którymi się identyfikuje: o życiu, uczuciach, tęsknotach, samotności, szczęściu i nieszczęściu, o tym, co minęło bezpowrotnie i o tym, co jeszcze przed nami. Piosenki, które śpiewam, są różnorodne, tak jak różnorodne są czasy, w których zostały one napisane.” Piotr Machalica.

Płyta to zapis koncertu z radiowej trójki,który odbył się w kwietniu tego roku. Koncert prowadziła Magda Umer a Piotrowi towarzyszyli muzycy min: Marcin Lamch, Przemek Pacan,Krzychu Niedźwiecki,Darek Bafeltowski,Marek Pospieszalski,Paweł Tomaszewski oraz Marek Makles.